Szukaj na tym blogu

Książki

Pewnego razu na ekranie

rok wydania: 2017
ISBN-13: 978-1979869188 
ISBN-10: 1979869189 
liczba stron: 630

Na ekranie podziwiamy różne historie. Jedne bawią, inne wzruszają, niektóre zmuszają do zadumy. Bez względu na gatunek, kraj produkcji czy rocznik, w każdym można znaleźć coś wartościowego. Jednak każdy ma własną wrażliwość i dobiera sobie takie kino, jakie najbardziej lubi oglądać.

Autor książki „Pewnego razu na ekranie” zaprasza do lektury antologii tekstów na tematy pokrewne sztuce filmowej, które napisał w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Od lokalnego pisma, przez własne strony internetowe jego treści zaczęły z czasem powstawać na zamówienie do telewizyjnego programu a następnie do miesięczników kinowych. Oprócz artykułów, recenzji, wywiadów i felietonów na temat kina znalazły się tu również publikacje dotyczące technologii, kultury, filozofii, polityki oraz społeczeństwa. Wszystko to okraszone autorskim komentarzem a niekiedy i zdjęciami z prywatnego archiwum.

KUP ON-LINE: zapłać w USD zapłać w EUR zapłać w GBP  zapłać w PLNJames Bond: SPEKTRUM filmowych interpretacji

rok wydania: 2015
ISBN-10: 1514344696
ISBN-13: 978-1514344699
liczba stron: 232

James Bond posiada zaskakującą zdolność przeżywania. Niezależnie od zmieniających się gustów widowni czy układu sił na arenie międzynarodowej. Od ponad półwiecza siódemka poprzedzona dwoma zerami to istotny element kultury popularnej i sprawdzony znak jakości gwarantujący niezapomnianą rozrywkę.

Publikacja zabiera Czytelnika w tematyczną podróż po świecie Jamesa Bonda, zarówno tym filmowym jak i zakulisowym. Autor przedstawia agenta 007 w kontekście towarzyszących mu kobiet, sojuszników, złoczyńców, gadżetów a także przybliża uwarunkowania historyczne składające na genezę postaci wykreowanej przez Iana Fleminga.

Treść obejmuje również liczne wyzwania stojące przed producentami najbardziej kasowej serii w historii kina. Autor na licznych przykładach przedstawia przeogromny wpływ franszyzy na przemysł rozrywkowy, nie zapominając o kontrowersyjnych produkcjach spoza oficjalnego kanonu.

To doskonały przewodnik dla rozpoczynających przeżywanie ekranowych przygód Jamesa Bonda, zaś dla jego fanów pozycja obowiązkowa!
KUP ON-LINE: zapłać w USD zapłać w EUR zapłać w GBP  zapłać w PLN


Przewodnik filmowca

rok wydania: 2014
ISBN-10: 1496043790
ISBN-13: 978-1496043795
liczba stron: 248

„Niezbędnik filmowego partyzanta. Autor przytacza przykłady z głośnych filmów, które można zastosować w niskobudżetowych produkcjach. Zwraca też uwagę na praktyczne drobiazgi, o których nie powinno się zapominać.”
Sławomir Idziak, operator filmowy i reżyser

Cyfrowa rewolucja sprawiła, że filmowcem może być dzisiaj każdy, a jego studio zmieści się w plecaku. Jednak najlepszy nawet sprzęt nie zastąpi ludzkiej kreatywności. Przed wyruszeniem w filmowe bezdroża przyda się odpowiedni przewodnik. Michał Talarek przybliża każdy aspekt dotyczący produkcji filmów począwszy od tworzenia scenariusza przez okres zdjęciowy aż po montaż, promocję i dystrybucję. 

Znajdziesz tu odpowiedzi na wiele pytań dręczących filmowców: 
- Gdzie szukać członków ekipy? 
- Jak zaplanować dzień zdjęciowy? 
- Dlaczego doświadczenie aktorów ma znaczenie? 
- Jaki sprzęt wybrać? 
- Kiedy zgłosić film na festiwal? 
- Co jest potrzebne do nagrania wywiadu? 
- Skąd wziąć muzykę do filmu?

O kręceniu bez tajemnic. Ta książka wskaże ci najlepsze drogi oraz ścieżki na skróty. Tego nie dowiesz się w szkole!

KUP ON-LINE: zapłać w USD zapłać w EUR zapłać w GBP  zapłać w PLN


Siła rażenia środków masowego przekazu

rok wydania: 2012
ISBN-10: 1478124792
ISBN-13: 978-1478124795
liczba stron: 228

Wojskowa interwencja w Iraku pomogła uratować świat przed globalnym terroryzmem, odsunięcie Saddama Husajna od władzy zapoczątkowało demokratyczne przemiany w krajach arabskich, a dwie kadencje rządów administracji George’a W. Busha przyniosły wymierne korzyści dla amerykańskiej gospodarki. Czy powinniśmy tak myśleć? 

Społeczeństwo wieku informacji ciągle zmaga się z problemem odsiewania wiadomości istotnych od bezwartościowych, ale coraz częściej musi też filtrować nadawców przekazu pod kątem ukrytej propagandy. Autor książki zaprasza w podróż, podczas której prześledzimy rozwój technik propagandowych, a poprzez wnikliwa analizę amerykańskiej polityki w Iraku dostrzeżemy znaczący udział mediów w kreowaniu naszego wyobrażenia o świecie.

KUP ON-LINE: zapłać w USD zapłać w EUR zapłać w GBP  zapłać w PLN


Clint Eastwood. Życie po obu stronach kamery

rok wydania: 2012
ISBN-10: 1466244313
ISBN-13: 978-1466244313
liczba stron: 480

„Godną polecenia biografią jest „Clint Eastwood. Życie po obu stronach kamery". Autor: Michał Talarek. Kiedyś współpracownik Canal+, dzisiaj głównie Stopklatki, Kina i Digital Vision, od 2003 roku prowadzi polską stronę Clinta Eastwooda w Internecie. Jest fanem aktora i reżysera. Wie o nim wszystko, analizuje jego filmy. Przy pisaniu książki korzystał z biografii, jakie wcześniej ukazały się w Stanach i Wielkiej Brytanii, ale też z wywiadów, których Eastwood udzielił, artykułów o nim, a podejrzewam, że również rubryk plotkarskich, bo w książce znalazły się fragmenty na temat miłości aktora, separacji, małżeństw.”
Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”

Pierwsza polska książka badająca fenomen kulturowy legendy kina - Clinta Eastwooda, którego filmowa kariera trwa niezmiennie od ponad pół wieku. Na podstawie wielu źródeł powstała kompleksowa publikacja o kulisach realizacji filmów oraz o życiu prywatnym, uzupełniona o liczne wypowiedzi samego Eastwooda, a także jego rodziny i przyjaciół z branży.

Eastwood miał duży wpływ na swoją karierę zakładając własną wytwórnię filmową. Jako świadomy artysta wypracował własne metody realizowania filmów, co umożliwiło mu dużą efektywność. Międzynarodową sławę zyskał grając w filmach "Za garść dolarów" i "Brudny Harry". Uznanie krytyków zdobył reżyserując takie dzieła jak: "Bez przebaczenia", "Rzeka tajemnic" czy "Za wszelką cenę". Jako kompozytor był kilkakrotnie nominowany do Złotego Globu. Laureat czterech Oskarów oraz honorowej Złotej Palmy za całokształt twórczości nadal jest aktywnym filmowcem pracującym średnio przy jednym filmem rocznie.

KUP ON-LINE: zapłać w USD zapłać w EUR zapłać w GBP  zapłać w PLN

Brak komentarzy: