Szukaj na tym blogu

O mnie

Autor książek "Clint Eastwood. Życie po obu stronach kamery", "Siła rażenia środków masowego przekazu", "Przewodnik Filmowca" oraz "James Bond. SPEKTRUM filmowych interpretacji".

Twórca reportaży, teledysków, a także klipów reklamowych (emitowanych m.in. w sieci Multikino, Empik, na Festiwalu Filmowym w Gdyni). Wyprodukował kilkanaście filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Dla telewizji Canal+ prowadził wywiady z gwiazdami filmu (m.in. Monica Bellucci, Viggo Mortensen, Quentin Tarantino, Oliver Stone, Allan Parker, Joan Chen, Bogusław Linda, Andrzej Wajda). Prowadził tematyczne warsztaty i seminaria m.in. w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości („Wideofilmowanie w firmie – myśl jak filmowiec”); podczas Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Współorganizował m.in. wykład Martina Schabenbecka „Dlaczego potrzebujemy format scenariusza” w kinie Kultura, spotkanie autorskie Larry'ego Grobla podczas festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy.

O filmach pisywał dlla miesięcznika „Kino”, „Digital Vision” oraz portalu Stopklatka. Wcześniej był redaktorem merytorycznym kilkunastu podręczników filmowych (m.in "Film Art. Sztuka Filmowa", "Reżyseria: Steven Spielberg", "Filmowanie w 3D"). W 2013 roku w ramach współpracy z założoną przez Sławomira Idziaka fundacją Film Spring Open uruchomił Filmowca Serwis Online. Od kilku lat mieszka w Berlinie pracując w na pograniczu branży HR i IT, ale nadal pasjonuje się kinem.

Brak komentarzy: